Kas võistlusreeglid toimivad Meistrite Liigas?

Võimalikud eesmärgid võivad olla lahendus, kui inglise keelel on probleeme Champions League'i poolfinaaliga Ajaxi ja Barcelona vastu.

“Liverpool”, võttes „Barcelona”, peate poolfinaali kohtumise teisel etapil ületama 3-0 vahe. "Spurs" kohtub "Ajax" ja tema krediidi 1-0 võita saadud parimad streikijad Euroopas.

Pärast võimatavat võitu ja jalgpalli ennustuste kokkuvarisemist Manchester City'ga veerandfinaalides peab Mauricio Pochettino meeskond olema väga hästi kursis võõra eesmärgi reeglitega.

See seadus võeti Euroopa jalgpallis kasutusele 1965. aastal. Reegel ütleb: kui kahe võistkonda kuuluvate meeskondade skoor on sama, siis võitja on see, kellel on rohkem võistlusi võistlusel, “välises valdkonnas”. Seadus on võimeline muutma silma vaheldumisi kaheastmelise play-off kohtumiste dünaamikat.

Paljud võisid kuulda fraasi "võetavad eesmärgid on kaks." Meistriliigas ei ole päris tehniliselt täpne. Kahe astme kohtumise iga vooru kohta, mis lahkub enne finaali, kohaldatakse järgmist sätet: kui pooled on 180 minuti pärast võrdse arvu väravaid saanud, siis järgmine voor on see, mis tegi rohkem eesmärke.

Niisiis, kui kaks etappi lõpevad joonistega 1-1 ja 2-2 ning pooled saavad kokku 3-3, siis 2-2 võistlust külastav meeskond läheb järgmisse etappi. Kui võistkonnad on võrdsed isegi külastajate arvu järgi, lisandub võistlusele lisaaeg - kaks pooli 15 minutit. Täiendava aja jooksul loetakse ära kauged eesmärgid täpselt samamoodi. Järgmine voor viigiga on külalismeeskond. See säte on üksikasjalikult kirjeldatud UEFA reeglite artiklis 20. \ t

Reegel võib salvestada sobimatuid olukordi vastetes. Aga tal on oma kriitikud. 2015. aastal langes Arsenali meeskond võistlusest välja, andes Monacole võimaluse lihtsalt eemal olevate eesmärkide tõttu. Inglise treener ütles, et reegel on aegunud. See loodi 1960. aastatel ja nüüd on see saavutanud liiga palju kaalu, mõjutades halvasti jalgpalli taktikat.

Wengerit toetasid treener José Murinho, Unai Emery ja Massimiliano Allegri. Nad tegid ettepaneku UEFA-le reegli muutmiseks. Ja kõik tänu asjaolule, et kodumeeskonnad on sunnitud valima negatiivseid taktikaid ja kaitsma. Külalismeeskonnad on seega positiivsemad ja agressiivsemad.

UEFA on neid kuulanud, kuid seni ei ole teada, et eeskirju muudetakse. Teistes liigades lahendatakse sarnased probleemid mitmete karistustega. Ja kihlvedude armastajad teavad, kus mängu mängitakse - kodus või eemal -, et aidata neil valida parimad koefitsiendid BC-s, näiteks kihlveo mängus.